Edycja 2019/2020

11.12.2020 - Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie

UE stawia na klimat
Natalia Białek i Karolina Palimąka

Bardzo ciekawa lekcja online na temat ochrony klimatu i polityki unijnej w tym
zakresie. Panie prowadzące spotkanie ciekawie zaktywizowały uczniów na zajęciach, dając możliwość wypowiadania się na tematy związane z polityką unijną. Ponadto młodzież dowiedziała się w jaki sposób wykorzystywać energię geotermalną. Myślę, że świadomość młodych ludzi dotycząca klimatu wzrośnie, co zaowocuje w przyszłości właściwymi postawami obywatelskimi. Bardzo chętnie włączymy się do takich zajęć już za rok. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
- Beata Kuczyńska, nauczycielka ZS nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie

- Najlepszy w zajęciach - wkład własny w nie; Bardzo fajny pomysł na prowadzenie lekcji, więcej takich projektów.
- uczniowie ZS nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie

10.12.2020 - II LO im. K. K. Baczyńskiego w Świdniku

Wspólny Rynek, czyli edukacja i praca w UE
Dominik Łazarz i Karolina Palimąka

- Szkolenie przeprowadzone na wysokim poziomie dało możliwość młodzieży poznać interesujące ich kwestie dotyczące Wspólnego rynku w UE oraz możliwości jakie daje program Erasmus+. W imieniu swoim i uczestników bardzo dziękuję!
-
Łukasz Czapla, nauczyciel II LO im. K. K. Baczyńskiego w Świdniku

Wszystko było w jakimś stopniu ciekawe!
- uczniowie II LO im. K. K. Baczyńskiego w Świdniku

08.12.2020 - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

UE stawia na klimat
Natalia Białek i Karolina Palimąka

- Stosowane przez prowadzące metody służyły aktywizacji młodzieży i osobistej refleksji na temat korzyści płynących z członkostwa w UE. Przygotowane materiały poszerzały wiedzę na temat polityki UE w obszarze klimatu.
Barbara Galant, nauczycielka I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

- Najciekawsza była praca w grupie. Dzięki temu, mimo spotkania online, było ono o wiele ciekawsze. Aktywizacja uczniów.; Unia Europejska bardzo dużo nam daje i mam nadzieje, że taka owocna współpraca będzie trwać najdłużej jak się da.; Takie zajęcia są bardzo potrzebne, uświadamiają młodzież o ważnych sprawach.
uczniowie I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

08.12.2020 - II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie

UE stawia na klimat
Natalia Białek i Karolina Palimąka

- Warsztaty zorganizowane i przeprowadzone w pełni profesjonalnie.
- Halina Zdunek, dyrektorka II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie

- Nie miałam pojęcia o istnieniu programu REDD+ teraz wiem i jest to całkiem fajna inicjatywa.; Myślę, że te warsztaty to świetny pomysł, ponieważ sprawiają że ludzie dowiadują się więcej, i są bardziej świadomi zmian klimatycznych.; Warsztaty były bardzo interesujące, jest to ciekawa forma poznawania nowych zagadnień na temat działalności Unii Europejskiej.
uczniowie II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie

27.11.2020 - Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach

Wspólny Rynek, czyli edukacja i praca w UE
Monika Lewicka-Bułatek i Karolina Palimąka

- Zajęcia bardzo przydatne, ciekawe, prowadzone bardzo profesjonalnie, świetny kontakt prowadzących z młodzieżą, młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach, mogli wykazać się wiedzą, otwarcie dyskutować, bardzo kształcące. Dziękujemy.
Halina Mazur, nauczycielka Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach

- Podczas tego jednego spotkania dowiedziałam się więcej niż przez rok szkolnych lekcji WOSu. Poznałam parę przydatnych stron internetowych, oraz dowiedziałam się że istnieje coś takiego jak ERASMUS.; Dzięki lekcji pierwszy raz dowiedziałam się o Europejskim Korpusie Solidarności.
uczniowie Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach

 

27.11.2020 - I Liceum Ogólnokształcące im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach

UE stawia na klimat
Sylwia K. Mazur i Mykola Voronin

- Cieszę się, że podejmuje się kroki w sprawie ratowania naszej planety. To bardzo ważne, bo choć zmiana może zacząć się nawet ode mnie czy innych pojedynczych osób, nie uda się to bez tak dużego wsparcia sugerującego rozwiązania. Podobają mi się inicjatywy takie jak dzisiejsza lekcja, więc dużo więcej takich działań byłoby przydatne nie tylko dla młodzieży ale i dla dorosłych. Bardzo doceniam waszą pracę oraz zaangażowanie w ochronę obywateli UE. Dowiedziałem się dużo o działaniach jakie kraje Europejskie mają w planach wykonać w ramach ochrony środowiska oraz że nie są one obojętne na aktualne problemy.
- uczeń I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach

23.11.2020 - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN w Puławach

UE stawia na klimat
Sylwia K. Mazur i Mykola Voronin

- Zajęcia prowadzone w sposób bardzo ciekawy, różnorodny, wymagający zaangażowania od uczestników. Została przekazana najnowsza wiedza z zakresu problemu migracji na terenie UE. Uczestnicy wysoko oceniają prowadzących jak i zajęcia. 
- Teresa Frydrych, wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN w Puławach

- Warsztaty zostały przeprowadzone w bardzo dobry sposób. Takie zajęcia są bardzo potrzebne. Mimo obecnej postawy rządu wobec polityki europejskiej, należy dążyć do umacniania pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej i podkreślać potencjał Polski.; Zwrócenie uwagi na otaczające nas środowisko, po to aby w naszym kraju nie zaistniał problem migracji środowiskowej na duża skalę.
- uczniowie ZSO nr 1 im. KEN w Puławach

 

20.11.2020 – I Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu

Wspólny Rynek, czyli edukacja i praca w UE
Dominik Łazarz i Karolina Palimąka

Uczniowie są bardzo zadowoleni z udziału w warsztatach. Zajęcia były dla nich ciekawe a prowadzący dobrze przygotowani.
Anetta Duszyńska-Baska, wicedyrektor Collegium Gostomianum, I LO w Sandomierzu

- Dzięki niej [tej lekcji] mogłam poszerzyć swoją wiedzę i w miły sposób spędzić czas ucząc się.; Dowiedziałem się dużo ciekawostek na temat funkcjonowania Unii Europejskiej, waluty Euro.; Nic nie było przynudzające, każdy temat był dosyć ważny i przede wszystkim nieprzeciągany. Było zwięźle i na temat.; Bardzo dziękuję za poświęcenie czasu młodym ludziom takim jak ja, dzięki czemu wiemy więcej o otaczającym nas świecie.
uczniowie I LO w Sandomierzu

20.11.2020 – Liceum Ogólnokształcące im. B. Głowackiego w Opatowie

Wspólny Rynek, czyli edukacja i praca w UE
Dominik Łazarz i Karolina Palimąka

- Bardzo dziękujemy za stworzenie nam możliwości uczestnictwa w bardzo ciekawych warsztatach. Uczniowie wypowiadali się na temat organizacji i przeprowadzenia zajęć w samych superlatywach. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do naszej szkoły częściej.
- Małgorzata Szczepańska, dyrektorka ZS nr 2, LO im. B. Głowackiego w Opatowie

Dowiedziałam się wiele nie znanych mi wcześniej informacji na temat przywilejów dla obywateli UE.; Dziękuję za ciekawe zajęcia, pozwoliły mi one na poszerzenie ogólnej wiedzy o strefie w której żyjemy. Na pewno te informacje przydadzą mi się w przyszłości :).; Fajnie że organizowane są takie spotkania.
uczniowie LO im. B. Głowackiego w Opatowie

19.11.2020 – II Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni

UE stawia na klimat
Sylwia K. Mazur i Mykola Voronin

Zajęcia przebiegły zgodnie z planem.
- Edyta Mierzwińska, dyrektorka II LO im. Orła Białego w Bochni

- Spotkanie było bardzo interesujące, prowadzący konkretni i mili w odbiorze, polecam serdecznie i mam nadzieję, że dojdzie jeszcze do następnego spotkania mojej klasy z nimi.; Zajęcia są bardzo potrzebne dla każdego. Bardzo mili prowadzący. Więcej takich spotkań.
- uczniowie II LO im. Orła Białego w Bochni

13.11.2020 – I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle

UE stawia na klimat
Monika Lewicka-Bułatek i Karolina Palimąka

- Bardzo dobra atmosfera zajęć sprzyjająca kreatywnym wypowiedzeń uczniów. Otwartość i kreatywność prowadzących sprawiła, że lekcja w firmie zdalnej była równie interesująca i merytoryczna jak i poprzednie lekcje z poprzednich edycji.
Zbigniew Głowacki, nauczyciel I LO im. Kr. Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle

- Najciekawsza była praca w grupach z wykorzystaniem artykułu, gdyż sami mogliśmy szukać potrzebnych informacji.; Dziękuję za możliwość uczestnictwa w takich zajęciach.
uczniowie I LO im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle

9/10.11.2020 – II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Łańcucie

UE stawia na klimat
Ewa Nowak-Koprowicz i Karolina Palimąka

Podczas zajęć stosowano różne metody i formy pracy, które przyczyniły się do zrealizowania oczekiwanych celów. Prowadzące stworzyły właściwą atmosferę życzliwości i troski o każde dziecko biorące udział w spotkaniu. Uczniowie bardzo chętnie zabierali głos i właściwie rozwiązywali zadania. Na atrakcyjność zajęć duży wpływ miał profesjonalizm Pań prowadzących spotkanie.
Irena Kwoka - Irena Kwoka, nauczycielka II LO im. J. Korczaka w Łańcucie

- Rozmawialiśmy o ważnym aspekcie a mianowicie o klimacie i pomocy naszej planecie. Jestem bardzo blisko z przyrodą, bardzo ją kocham i wspieranie Ziemi przez innych ludzi jest dla mnie wspaniałe.; Bardzo dużo dowiedziałam odnośnie podejmowanych działań przez UE na rzecz klimatu. Temat, który sama opisywałam był mi bliski ,,Zielone stolice Europy'' czy bycie zrównoważonym co jest bardzo ważne w działaniach na rzecz klimatu.
uczniowie II LO im. J. Korczaka w Łańcucie

05.11.2020 – Zespół Szkół Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie

Wspólny Rynek, czyli edukacja i praca w UE
Dominik Łazarz i Mykola Voronin

Zajęcia prowadzono bardzo ciekawie, fachowo i profesjonalnie. Ciekawy sposób prezentowania wiedzy o UE oraz KE, jej działalności i zasad funkcjonowania. Kontakt z młodzieżą bardzo dobry (mimo trudnych warunków nauczania zdalnego). Uczniowie zachęcani i motywowani, brali udział w konwersacji i wymiany poglądów związanych z Unią Europejską.
-
Anna Bielenda, nauczycielka ZSZiR im. Adama Mickiewicza w Radymnie

- Dzięki lekcji dowiedzieliśmy się dużo wiadomości o Europie, o Erasmusie. Chciałabym bardzo podziękować za to spotkanie.; Dziękuję za ciekawą lekcje dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na temat Erasmusa i mam nadzieję że kiedyś będę w nim uczestniczyć. Chętnie wezmę udział w kolejnym spotkaniu.
- uczniowie ZSZiR im. Adama Mickiewicza w Radymnie

02.03.2020 – I Liceum Ogólnokształcące w Skarżysko-Kamiennej

UE stawia na klimat
Sylwia K. Mazur i Joanna Sowińska

- Lekcja bardzo cenna, przeprowadzona w miłej, serdecznej atmosferze.
- Magdalena Zabiegło, nauczycielka I LO w Skarzysko-Kamiennej

- Uważam, że takie zajęcia powinny być organizowane w takiej formie, w większej ilości miejsc w Polsce. Współczesna młodzież ma naprawdę dużą wiedzę i możliwości poprawy obecnej sytuacji na świecie. Warto jej wysłuchać!!! - Weronika

- Cieszę się z możliwości bycia obywatelem Unii Europejskiej. - Dawid

- Program jest bardzo pouczający, można wyciągnąć z lekcji wiele wniosków i zmotywować się do rozpoczęcia/kontynuowania zmiany świata na lepsze. - Wiktoria

13.02.2020 – Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim

UE stawia na klimat
Monika Lewicka-Bułatek i Joanna Sowińska

- Bardzo atrakcyjne zajęcia, prowadzone w ciekawy sposób z wykorzystaniem ciekawych materiałów dydaktycznych. Warsztaty angażujące do pracy wszystkich uczniów dzięki wykorzystanym metodom pracy z uczniami, których w dzisiejszych czasach trudno zaangażować do pracy na lekcjach. Przyjazna atmosfera, metody pracy, materiały edukacyjne, to wszystko sprawia, że uczniowie, którzy brali już udział w zajęciach, pytają o kolejne i chcą ponownie w nich uczestniczyć. - Monika Szocik, nauczycielka ZS w Radomyślu Wielkim

- Najciekawsza była rozmowa o klimacie - wskazała wraz z koleżankami i kolegami Dominika, uczennica Zespołu Szkół w Radomyślu, a Szymon również uczestnik warsztatów podsumował: - Dobra robota.

30.01.2020 – Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu

UE stawia na klimat
Ewa Nowak-Koprowicz i Joanna Sowińska

Warsztaty odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu

- Aktywne metody przekazu, profesjonalizm, przyjazna atmosfera, różnorodne materiały dydaktyczne, gadżety, ćwiczenia sprawiły, że warsztaty upłynęły bardzo szybko. Spotkanie oryginalne i niecodzienne. Poruszane tematy bardzo ciekawe i pełne cennych wiadomości dotyczących członkostwa w UE.
- Lucyna Czaja, nauczycielka ZS Innowacyjnych w Jarosławiu

- Temat zielonych dachów bardzo mnie zaciekawił
- podkreśliła Kinga, uczennica klasy ze specjalnością Architektura krajobrazu z Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu. A Martyna, kolejna z uczestniczek warsztatów dodała:
- Cała lekcja była interesująca.

13.01.2020 – Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu

UE stawia na klimat 
Monika Lewicka-Bułatek i Karolina Palimąka

- W naszej szkole "Lekcja na 12 gwiazdek" pojawia się już kolejny raz (trzeci). W sposób aktywny w oparciu o pracę w grupach uczniowie zdobywali wiedzę na temat UE (w pierwszej części) i tematyki dotyczącej zmian klimatycznych. Profesjonalne przygotowanie, świetne materiały i niezwykle ciekawa lekcja (jak każda, która odbyła się już w naszym Liceum).
- Ewa Knybel, nauczycielka LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu

- Ciekawe było w jaki sposób wiedza była przekazana. Panie były bardzo dobrze przygotowane
- wskazała Ania, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu, a kolejna uczestniczka spotkania Emilia dodała:
- Najciekawsza była praca w grupie, gdzie razem dyskutowaliśmy i dochodziliśmy do wniosków.

 

16.12.2019 – I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Wł. Jagiełły w Przeworsku

Wspólny Rynek, czyli edukacja i praca w UE
Natalia Białek i Karolina Palimąka 

- Treści warsztatów są dostosowane do potrzeb uczniów. Zastosowanie różnorodnych metod warsztatów skłoniły uczniów do pracy. W czasie zajęć panowała przyjazna atmosfera, sprzyjająca otwartości uczniów i swobodnej wypowiedzi. Prowadzący profesjonalnie, merytorycznie przeprowadzili zajęcia.
- Monika Czech, nauczycielka I LO im. Króla Wł. Jagiełły w Przeworsku

- Chciałabym częściej brać udział w tego typu warsztatach
- podkreśliła Klaudia, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władyslawa Jagiełły w Przeworsku, a uczestnicząca również z zajęciach Karolina dodała:
- Moglibyśmy się dowiedzieć o różnych tajnikach jakie niesie za sobą przynależność do wspólnoty.

09.12.2019 – Zespół Szkół w Czudcu

UE stawia na klimat
Ewa Nowak-Koprowicz i Karolina Palimąka

- Spotkanie wyróżniało się aktywną formułą, w której każdy uczeń miał możliwość wypowiedzi. Sprawne prowadzenie zajęć o bardzo aktualnej tematyce "UE stawia na klimat", ciekawe metody edukacyjne, bogate materiały i wiarygodne źródła informacji z pewnością wzbogaciły wiedzę młodych ludzi.
- Małgorzata Piękoś, nauczycielka ZS w Czudcu

- Dzięki tej lekcji dowiedziałam się bardzo wiele o środowisku i jak możemy mu pomóc. To było bardzo ciekawe i miłe spotkanie
- podsumowała Martyna, uczennica Zespołu Szkół w Czudcu

 

06.12.2019 – I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kromera w Gorlicach

Wspólny Rynek, czyli edukacja i praca w UE
Natalia Białek i Mykola Voronin

- Bardzo wartościowe zajęcia przygotowane i przeprowadzone w sposób interesujący dla uczniów. Młodzież ma możliwość poszerzenia świadomości z zakresu edukacji europejskiej oraz ukształtowanie umiejętności pracy w grupach, prezentacji itp.
- Alicja Honek, nauczycielka I LO im. M. Kromera w Gorlicach

- Dziękujemy za zorganizowanie tych zajęć! Zajęcia były bardzo ciekawe i myślę, że informacje poruszone na zajęciach powinny być poruszane wśród młodzieży. Tematy, które były omawiane podczas tych zajęć były bardzo ciekawe!
- podkreślali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach

03.12.2019 – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy

Przyszłość UE
Dominik Łazarz i Mykola Voronin

- Spotkanie bardzo ciekawe i interesujące. Zastosowane metody dydaktyczne były odpowiednie dla grupy młodzieży.
-
Joanna Dymitrowska, dyrektorka szkoły ZS nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy

- Najciekawsze w lekcji była praca w grupach i opowiadanie przez prowadzących ciekawostek o UE. Całe zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące. 
- zaznaczyli uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy

02.12.2019 – Liceum Ogólnokształcące im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Staszowie

Przyszłość Unii Europejskiej
Ewa Nowak-Koprowicz i Joanna Sowińska

- Panie w dynamiczny sposób zainicjowały zajęcia interpretując hasło UE: "Jedność w różnorodności" poprzez aktywny udział uczniów. Prowadzące reagowały na każde pytanie, omawiając je wnikliwie. Zajęcia odbywały się w zespołach zadaniowych, pod czujnym okiem Pani Ewy i Pani Joanny. Zajęcia są formą interdyscyplinarną. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w ich przebiegu. Pracując w zespołach odpowiadali za przygotowanie krótkich form wypowiedzi z wykorzystaniem otrzymanych materiałów. To bardzo dobry sposób na pozyskiwanie wiedzy. Uczniowie prezentowali wyniki swoich działań na forum rozwijając przy tym kompetencje kluczowe. 
- Paulina Mielnik, nauczycielka LO im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

- Bardzo podobało mi się spotkanie, wniosło dużo ciekawych, przydatnych informacji
- wskazała Kamila, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

 

25.11.2019 – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

Wspólny Rynek, czyli edukacja i praca w UE
Ewa Nowak-Koprowicz i Karolina Palimąka

- Warsztaty przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie, olbrzymia wiedza i zaangażowanie Państwa prowadzących. Bardzo ciekawa forma zajęć, wymagająca zaangażowania wszystkich uczestników. Fantastyczne pomoce i upominki dla uczestników.
- Elżbieta Łanbucka, nauczyciel I LO im. M. Kopernika w Jarosławiu

- Takie zajęcia są bardzo potrzebne, szczególnie wśród młodzieży
– podkreślali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Jarosławiu

22.11.2019 – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdrój

Unia i Świat
Sylwia K. Mazur i Mykola Voronin

- Bardzo cenna i ciekawa inicjatywa, mocno angażująca młodzież i poszerzająca horyzonty myślowe. W imieniu swoim i uczniów uprzejmie dziękuję za organizację warsztatów w naszej szkole. 
- mgr Maria Aleksandr-Pisz, dyrektor ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju

- Forma prowadzenia zajęć jest bardzo dobra. Dzięki lekcji udało nam się dowiedzieć więcej nowych ciekawych rzeczy o Unii Europejskiej
- tak spotkanie podsumowali uczniowie ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju

18.11.2019 – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Nowej Dębie

Prawa podstawowe obywateli UE
Monika Lewicka-Bułatek i Karolina Palimąka

- Zajęcia interesujące, prowadzone metodami aktywnymi przez profesjonalnie przygotowane do zajęć panie ekspertki. Dziękujemy i zapraszamy ponownie do Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie.
- Edward Stelmach, nauczyciel ZS nr 2 w Nowej Dębie

- Nic nie było nudne! Było fajnie! - a nawet - Wszystko było git!
- tak spotkanie podsumowali uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie